Malé zamyšlení.

Tak nám opět rok utekl jako velká voda, nevím jestli stoletá a nebo tisíciletá a máme tady vánoce. Nepopírám, že tyto svátky mají svoje osobité kouzlo, ale ruku na srdce i tyto svátky klidu a míru jsou přímo výstavní skříní pokryteckosti.
Začnu dárkama, já osobně považuji tyto svátky především silným zážitkem pro děti a jim především by měly být svátky určeny, vím ze zkušenosti s vlastními dětmi a vnuky, jak se těší na Ježíška a čím déle na toho Ježíška věří, tím lépe, na druhé straně mě osobně nesmírně znechucuje, že i tato postavička je dospělými blbci zneužívána pro politické debility, když nám vládli Rusáci, tak se všichni mohli posrat z dědy Mráze a z jolky, teď se zase všichni můžou posrat ze Santa Clause, akorát nevím, co preferují Číňané, až ovládnou Evropu a s ní i Česko.
No a co se týká dárků dospělých, tak tak mám naprosto na věc vyhraněný názor a nikdo mně nevymluví fakt, že zde se projevuje snobismus na každém kroku, spousta magorů je přesvědčena, že když koupí „pod stromeček“ někomu auto, tak že se v dárkování překonal. Já tvrdím, že když má někdo někoho rád, tak drobné dárky kupuje celý rok a i pod stromečkem normální člověk vycítí, zda byl dárek věnován od srdce, třeba i za 10 korun a nebo si obdarovavatel ostatní honosnými dary kupuje, aby se příslušníci jeho snobské rodiny naparovali jak pávi před sousedy, že dostali k vánocům hrad Karlštejn.
Ale to ať si přebere každý sám.
Mezilidské vztahy, je pozoruhodné, jak se lidi na vánoce mají všichni „rádi“ , ale příjde 2. leden a okamžitě si opět všichni jedou po krku, nanovo začnou intriky, podrazy, lidi na sebe začnou vytahovat dlouhé nože, copak to nejde celý rok se navzájem respektovat a považovat se za lidi? Boháči opět začnou odírat obyčejné lidi a sedírat je z kůže, plivat na ty, co nejsou všehoschopni jako oni, označovat je za lůzu a socky, aniž by si ve svých mozcích, ve kterých je naprostá absence svědomí uvědomili, že všichni jsou na sobě navzájem závislí, boháči na obyčejných lidech, kteří jim svoji prací vytvářejí hodnoty a obyčejní lidé, že schopní jim zajišťují práci!
Samostatnou kapitolou jsou politici, ti se v přetvařování v období vánočních svátků v přetvařování doslova překonávají a jsou jen dvě období, kdy si na obyčejné lidi vůbec vzpomenou, před volbama a v době vánoc, jinak mají lidi na háku, jak vepřové půlky na jatkách.
Nemůžu rovněž opominout šaškárnu s Havlem, jsem přesvědčený, že kdyby Havel z rakve viděl tu přetvářku a servilitu a pokryteckost medií, kteří si z jeho exitu udělaly vyloženě byznys, tak by asi obživnul a všem by nafackoval. Rušit kvůli pokryteckému smutku dětem besídky a předvánoční radovánky považuji ze strany politických šašků za bezprecedentní sviňárnu, copak děti z toho mají rozum, že exnul nějaký Havel a dospělí ať si kvílí podle gusta, blbci zůstanou blbci i kdyby čert na koze rajtoval, ale ať do toho netahají děti.
Tolik krátce k vánocům, je dobře že existují, ale neměly by se stát kultem přetvářky, pokrytectví, servility.
Orel

You may also like

4 komentáře

  1. Jen se neboj, Václave, do toho svinstva, co tu je, pořádně třísknout! Trochu s větší vervou! Nějak jsi po tom pohřbu zmrda velezrádce, lháře a zloděje zeslábl a zcitlivěl. Neboj se, lidi jsou s Tebou a se všemi miloony nasranými. Ty nepůjdeš na hranici, budou tam přivláčení za silnými motorkami a renovovanými autovraky anarchistů docela jiní šmejdi v oblecích,staří, mladí, ti v bílích košilích a slušivých kravatách!

  2. No, asi jsem trochu citlivý, ale v žádném případě nejsem takový pokrytec jako Klaus, v r.1989 jsem jako šéf OF jako jeden z mála nečlenů KSČ z řad THP v jednom stavebním podniku taky podporoval Havla a jelikož si myslím, že si aspoň trochu vidím do huby, tak považuji za férové na něho teď nekydat hnůj, jinak nikterak nekritizuju různé názory na něho, na to má každý právo.Ale přiznávám, že to co se děje kolem jeho pohřbu je pokrytectví nejhrubšího zrna
    Přeji hezké vánoce a stálé zdraví.

  3. Pane Orle,byl jsem Váš občaný čtenář,ale poslední dobou se na Vás nabalují čímdál větší hulváti,extremisté a fašisté.Vůbec Vám neberu že jste neměl rád Václava Havla,ale uveřejňovat takový příspěvek jako je tento ,,Frakespider,,tak to už je trochu moc.Připadá mě že Vám sem moc lidí nepíše,tak uveřejníte i takovouto prasárnu.Hlásáte jak jsou v této republice lidé manipulováni médii,ale asi jste úplně stejný.Nečetl jsem tu jediný negativní příspěvek proti Vám,každý Vás tu jen chválí,nenechte se vysmát.Prostě uveřejníte jen to co se Vám hodí.Dám za to ruku do ohně že tento můj příspěvek neuveřejníte,tím si o Vás utvrdím svůj názor a nebudu litovat že tento Váš blog už nikdy nenavštívím.S úctou Josef Papáček Polička.

  4. Pane Papáček, každý má právo na názor, mýlíte se, pokud si myslíte, že příspěvky mažu, tento blog je atypický tím, že ho lidi prostě čtou, pobaví se a tím to pro ně končí a nemají potřebu to dál rozpitvávat, na rozdíl od profesionálních blogů, které jsou živeny reklamou na základě diskusí, čili administrátoři tam mrsknou jakýkoliv paskvil a potom jenom čekají, až se diskutující málem pozabíjejí v diskusi. Samozřejmě je Vaše svaté právo číst a nebo nečíst tento blog, přesto Vám přeji hodně zdraví.
    Orel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *